13 november, 2020

Startlistor och tider KM hoppning

Tränings KM hoppning

Måndag  16 november

Vi ber samtliga ryttare att hjälpa till som funktionärer där det behövs, antingen innan eller efter de ridit. Anmäl er till LCRs personal så hjälper de er tillrätta. 😊

Välkomna och Lycka Till!

 

Banbyggnad och bangång 15.00

Första start 16.00

Klass 1 KM Kids Häst Höjd
1 Hampus Steding Piccolo  10cm
2 Felicia Eliasson Sam 10 cm
3 Hilda Källqvist Silvia 10 cm
       
       

Tillsammans med klass 1

Klass X KM Para Häst 10 cm
4 Sanna Friman Tessan  
5 Sandra Forsberg Fritz  
6 Fabian Bergman Scampi  
       
       

 

 

Därefter bangång för samtliga i klass 2 ca 16.30 och start 16.45

 

Klass 2 KM Lektionsponny Ponny 60 cm
1 Alice Sjöström  Dan  
2 Alice Buhre Rut  
3 Julia Pederssen Coccos  
4 Mira Serneholt Blue  
5 Isabella Wannerth Jacobsson Cora  
6 Nathalie Lindvall Laisfeldt Dan  
7 Lea Reichenberg Silvia  
       
       
8 Ellen Hagström Rut  
9 Maja Persson Coccos  
10 Lowa-Lee Pettersson Blue  
11 Niona Sörenssen Cora  
12 Ida Frykman Dan  
13 Moa Timander Plukus  
14 Ida Ahlklint Silvia  
       
       

 

 

 

Därefter…

Bangång bangång för samtliga i klass 2 häst och 3 ca 17.30 och start 17.40

Klass 2 & 3 KM lektionshäst Häst Höjd
1 Clara Sultan Bläsen 60 cm
2 David Svensson Scampi  
       
3 Tova Stenvi Lady 70 cm
4 Saga Norreby Marita  
5 Sara Lundberg Jojje  
6 Maja Johansson Klaroona  
7 Maria Andreasson Thea  
       
8 Anna Smedberg Bondesson Barbie  
9 Ingrid Wienberg Lillan  
10 Louise Sällberg Lola  
11 Sofia Lundmark Tessan  
12 Malin Ruijsenaars Chamisso  
       
14 Felicia Mågård Lady  
15 Ester Westall Lundqvist Marita  
16 Johanna Rapp Jojje  
17 Carolina Drabe Klaroona  
18 Signe Lindelöf Thea  
       
       
       

 

Därefter bangång  för samtliga i klass 4 ca 18.40 och start 18.50

Klass 4 Privat Juniior Ponny Höjd
1 Oliver Brandt Vivi 50 cm
2 Elin Löfström Helios 50 cm
3 Oliver Brandt Vivi 50 cm
4 Elli Strelert Graffan 50 cm
5 Isabella Halasz Belle 50 cm
6 Elli Strelert Graffan 50 cm
7 Klara Andreasson Ros 60 cm
8 Isabella Halasz Belle 60 cm
9 Klara Andreasson Ros 60 cm
10 Inez Skandewall   70 cm
11 Ella Järlesäter Luna 70 cm
12 Inez Skandewall   70 cm
13 Eline Viala Bellander Dancing Golden Gate 80 cm
14 Ella Järlesäter Luna 80 cm
       
       

 

Därefter…

Bangång för samtliga i klass 5 ca 19.20 och start 19.30

Klass 5 Privat senior Häst Höjd
1 Lova Gustavsson Lilly 60 cm
2 Hanna Marcian Caramell 60 cm
3 Emma Sjöström Agnes Diamond 60 cm
4 Hanna Marcian Caramell 60 cm
5 Emma Sjöström Agnes Diamond 70 cm
6 Ebba Lövenhielm Petree Mumrik 70 cm
7 Linnea Hansson Jack 70 cm
8 Ebba Lövenhielm Petree Mumrik 80 cm
9 Malva Persson Caron 22 80 cm
10 Victoria Tidlund Capri 100 cm
11 Filippa Nilsson Cayo 100 cm
12 Victoria Tidlund Capri 110 cm