Kurser 15 juni, 2018

Deltagarlista Sommarkurser 2018

Välkommen till årets sommarkurser. Vi hoppas det ska bli roliga och lärorika dagar tillsammans med hästarna.

 

Kombinationskurs Häst 18/6 – 21/6, 09.00-15.00

Grupper, hästar och övrig planering presenteras vid samling varje dag!

Måndag -Torsdag

Janna Spanne

Carolin Backman

Edith Bondesson

Laura Glave

Patrik Lundin

Utöver det deltar

Måndag 18/6: Anna Diehl

Onsdag 20/6: Johan Karlsson

Torsdag 21/6: Johan Karlsson och Pia Westberg-Selin

 

Kombinationskurs Ponny kl. 09.00-15.00

Måndag – Torsdag 18/6 – 21/6

Laban Sahlström

Ella Järlesäter

Lovisa Finné

Katja Lindbom

Julia Pedersen

Elin Löfström

Emma Sjöström

Miranda Jonsdotter

Emma Hilling

Emma Munge Johansson

Carl Wigén

Moa Sandler

Utöver det deltar:

Måndag 18/6

Alva Asthammar

Greta Westling

Agnes Anconues

Selma Krus

Felicia Eliasson

Livia Diabaté

Tisdag 19/6

Alva Asthammar

Greta Westling

Felicia Eliasson

Livia Diabaté

Lea Reichenberg

Aleksandra Barczyk

Onsdag 20/6

Alva Asthammar

Lea Reichenberg

Aleksandra Barczyk

Agnes Anconeus

Alice Sjöström

 

Markarbetskurs 18/6 – 20/6

Hästarna ska vara klara till utsatt tid och respektive instruktör möter upp er i stallet.

Måndag

kl. 17.30 Petra Sahlström och

kl. 18.30 Lena Svahn och Ulrika Jakobsson

kl. 19.30 Nina Meinander och Anna Tanner

kl. 20.30 Maria Ulander och Maria Brolin

Tisdag och Onsdag kl. 17.30-18.30

Grupp 1 med Kim Martén

Petra Sahlström

Lena Svahn

Nina Meinander

Maria Ulander

Grupp 2 med Nicklas Sjöberg

Anna Tanner

Olivia Paul

Ulrika Jakobsson

Maria Brolin

 

Hoppning Häst 22/6-23/6

Grupp 1 Fredag kl. 08.00 och Lördag kl. 13.00

Emma Månsson

Patrik Lundin

Johan Karlsson

Janna Spanne

Grupp 2 Fredag kl. 09.00 och Lördag kl.14.00

Helene Mendert

My Janghed Askler

Anna Tanner

Rebecka Kihlberg

Maria Ulander

 

Hoppning Ponny 22/6-23/6

Grupp 1. Fredag kl. 10.00 och Lördag kl.15.00. Ni rider 1,5 h per pass.

Elsa Stalling

Malva Persson

Katja Lindbom

Moa Timander

Julia Pedersen

Molly Henricsson

Aleksandra Barczyk

Filippa von Schantz

 

Privatlektioner 24/6

Självständig framskrittning och uppvärmning. Ca 20 min innan privatlektionen.

Häst kl. 09.30 Janna Spanne och Marie Andersson

Häst kl. 10.00 Pia Westberg-Selin

Häst kl. 11.00 Marie Andersson och Roxanna Jansson

Ponny kl. 11.30 Viktor Elding och Hanna Selberg

Ponny kl. 12.00 Katja Lindbom och Ella Järlesäter

 

Betesritten 25/6

Ponny

1:a delen

Emma Munge-Johansson

Ella Zetterström

Filippa von Schantz

Ella Järlesäter

Molly Henricsson

Katja Lindbom

2:a delen

Agnes Anconeus

Hanna Marcian

Malva Persson

Emma Sjöström

Hela

Ida Blomstergren

Frida Hammarstedt

Sara Miolin

Häst

Anne Lidin

Ida Truedsson

Olivia Paul

Anna Andgart

Emma Kvist

Elin Liwander

Filippa Callréus

Anna Gustafsson